جزئیات خبر


معاون گروه مشترک بازرگانی ایران و پاکستان:

باغات متراکم مزرعه نمونه مجهز به جدیدترین سیستم‌های آبیاری ‌است

باغات متراکم مزرعه نمونه مجهز به جدیدترین سیستم‌های آبیاری ‌است
1396/8/8

معاون گروه مشترک بازرگانی ایران و پاکستان گفت: در باغات متراکم مزرعه نمونه از جدیدترین سیستم‌های آبیاری استفاده شده است.
حمدالله خان ترین در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این سیستم به حدی به روز و متناسب با نیازهای گیاه است که در طول فعالیت کاری‌ام، سیستم آبیاری جدیدی با این تجهیزات ندیده‌ام.
وی بازدید از مزرعه نمونه را فرصتی برای آشنایی با سیستم‌های نوین در عرصه باغداری، زراعی، کشت گیاهان گلخانه‌ای، تولید نشاء و... دانست و افزود: باغات کشور پاکستان نیازمند واردات این نوع تکنولوژی‌ها است.
خان ترین ادامه داد: یکی از نکات قابل توجه در باغات متراکم مزرعه نمونه آستان قدس رضوی و همچنین گلخانه‌های آن، ساخت فضاهایی با استفاده از متخصصان ایرانی و تجهیزات داخلی است که این مسئله تحسین برانگیز می‌باشد.
وی موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه را بزرگ‌ترین تولید کننده گوجه‌فرنگی در شمال شرق ایران دانست و افزود: تولید 30 میلیون نشاء گوجه فرنگی در سال رقم قابل توجهی است که این موسسه توانسته خود را به عنوان یکی از فعالین این عرصه معرفی کند.
معاون گروه مشترک بازرگانی ایران و پاکستان ادامه داد: اراضی کشاورزی مزرعه نمونه آستان قدس رضوی، بهترین منطقه‌ای است که تا کنون با آن برخورد داشته‌ام و امیدوارم خداوند، برکت و روزی آن را افزایش دهد.
306-96

نظر شما